SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Landvetter Idrottsällskap
Glädje. Respekt. Engagemang.

Kommande matcher
MAJ 2021
 
13
14:00
tor
14:00    
Pojkar 16 (05/06), Gunnaredsplan 1 Konstgräs
Gunnared KIF - Landvetter IS  -      
14
17:30
fre
17:30    
Pojkar 2007, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Qviding FIF  -      
15
10:30
lör
10:30    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Gul - Torslanda IK Röd  -      
15
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Dalen/Krokslätts FF  -      
15
15:00
lör
15:00    
Herrjunior, Åkeredsvallen 1 Gräs
Näsets SK 1 - Landvetter IS  -      
16
09:45
sön
09:45    
Pojkar 2008, Kärnavallen 21 Konstgräs
Hermansby IF - Landvetter IS Grön  -      
16
11:30
sön
11:30    
Pojkar 2010, Åbyvallen
Fässbergs IF Roma - Landvetter IS Blå  -      
16
11:30
sön
11:30    
Pojkar 2010, Åbyvallen 8
Fässbergs IF Lazio - Landvetter IS Röd  -      
16
15:00
sön
15:00    
Pojkar 2007, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap P07 - Lundby If  -      
 
17
18:00
mån
18:00    
Pojkar 2013, Lindevi 6
Lindome GIF 4 - Landvetter IS Blå  -      
17
18:00
mån
18:00    
Pojkar 2013, Lindevi 5
Lindome GIF 3 - Landvetter IS Grön  -      
19
18:00
ons
18:00    
Pojkar 2012, Lilla Majvallen
Azalea BK Vit - Landvetter IS Blå  -      
19
19:45
ons
19:45    
Pojkar 16 (05/06), Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - IK Zenith Vit  -      
20
17:00
tor
17:00    
Pojkar 2008, Lillhagsparken 11
Backatorp IF 3 - Landvetter IS Grön  -      
20
17:30
tor
17:30    
Pojkar 2013, Enerbacksplan Gräs 7M7
IF Mölndal Fotboll Blå - Landvetter IS Röd  -      
20
17:30
tor
17:30    
Pojkar 2013, Enerbacksplan Gräs 7M7
IF Mölndal Fotboll Gul - Landvetter IS Lila  -      
22
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - främre
Landvetter IS Vit - Hovås Billdal IF 5  -      
22
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Grön - Mossens BK Svart  -      
22
12:30
lör
12:30    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Örgryte IS Fotboll  -      
22
12:30
lör
12:30    
Pojkar 2008, Ytterns IP 31
Ytterby IS Blå - Landvetter IS Vit  -      
22
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2010, Landevi Gräs främre
Landvetter IS Gul - Mossens BK Svart  -      
22
13:30
lör
13:30    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - bortre
Landvetter IS Röd - Hovås Billdal IF 3  -      
22
13:45
lör
13:45    
Pojkar 2008, Klarebergsvallen 21 Konstgräs
Kärra KIF Gul - Landvetter IS Gul  -      
22
14:30
lör
14:30    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Lindome GIF 3  -      
22
14:45
lör
14:45    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - bortre
Landvetter IS Svart - Hovås Billdal IF 4  -      
22
15:30
lör
15:30    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Svart - Mölnlycke IF Röd  -      
22
15:30
lör
15:30    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Grön - Mölnlycke IF Gul  -      
23
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2011, Billdalsvallen 1B
Hovås Billdal IF 6 - Landvetter IS Grön  -      
23
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2011, Billdalsvallen 1A
Hovås Billdal IF 5 - Landvetter IS Blå  -      
23
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2010, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Lindome GIF Svart  -      
23
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Röd - IF Mölndal Fotboll Röd  -      
23
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs främre
Landvetter IS Blå - IF Mölndal Fotboll Blå  -      
23
12:30
sön
12:30    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Grön - Lunden Överås BK  -      
23
14:45
sön
14:45    
Pojkar 2013, Rävekärrsplan 11
Fässbergs IF Lila - Landvetter IS Vit  -      
23
14:45
sön
14:45    
Pojkar 2013, Rävekärrsplan
Fässbergs if - Landvetter p 13 svart   -      
23
15:30
sön
15:30    
Pojkar 2007, Rydsbergsplan 1
Lerums IS - Landvetter Idrottsällskap  -      
 
26
17:10
ons
17:10    
Pojkar 2013, Kållered Sportcenter 2
Kållered SK Vit - Landvetter IS Grön  -      
26
17:10
ons
17:10    
Pojkar 2013, Kållered Sportcenter 2
Kållered SK Blå - Landvetter IS Blå  -      
26
18:30
ons
18:30    
Pojkar 2012, Välen gräs 5M5
Assyriska BK - Landvetter IS Blå  -      
27
17:30
tor
17:30    
Pojkar 2012, Billdalsvallen 3A
Hovås Billdal IF 3 - Landvetter IS Vit  -      
28
19:15
fre
19:15    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Gul - Brämaregårdens FC  -      
29
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2009, Ruddalen 7M7 nr 3 Konstgräs
Slottsskogen/Godhem IF Svart - Landvetter IS Vit  -      
29
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2011, Bifrostplan 12
BK Bifrost - Landvetter IS Grön  -      
29
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2011, Fagervallen 12 Gräs
IFK Hindås - Landvetter IS Blå  -      
29
13:30
lör
13:30    
Pojkar 2010, Sjöbaren Arena
Kungsladugårds BK Vit - Landvetter IS Gul  -      
29
14:00
lör
14:00    
Senior, Kortedalavallen 1 Gräs
Senior » 
Kortedala IF - Landvetter IS
  -      
29
14:45
lör
14:45    
Pojkar 2010, Sjöbaren Arena
Kungsladugårds BK Röd - Landvetter IS Grön  -      
29
17:45
lör
17:45    
Pojkar 2008, Kortedalavallen 11 Gräs
Kortedala IF Gul - Landvetter IS Vit  -      
30
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Hemma: Mölnlycke p13 svart   -      
30
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Mölnlycke IF Svart  -      
30
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Förbovallen 11
Balltorps FF Röd - Landvetter IS Vit  -      
30
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Kållered Sportcenter Skogsbo 2
Kållered SK Vit - Landvetter IS Röd  -      
30
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Kållered SK Blå - Landvetter IS Blå  -      
30
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Röd - Fässbergs IF Lila  -      
30
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 12
Landvetter IS Röd - Fässbergs IF Vit  -      
30
13:30
sön
13:30    
Pojkar 2007, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Guldhedens IK  -      
30
13:30
sön
13:30    
Pojkar 2009, Djupedalsplan B Konstgräs höger
Mölnlycke IF Gul - Landvetter IS Röd  -      
30
15:00
sön
15:00    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Grön - Torslanda IK Svart  -      
30
15:00
sön
15:00    
Pojkar 2009, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Mölnlycke IF Svart - Landvetter IS Svart  -      
30
15:00
sön
15:00    
Pojkar 2012, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Sjövalla FK 1 - Landvetter IS Svart  -      
30
15:00
sön
15:00    
Pojkar 2012, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Sjövalla FK 2 - Landvetter IS Grön  -      
30
17:00
sön
17:00    
Herrjunior, Kortedalavallen 1 Gräs
Kortedala IF - Landvetter IS  -      
JUNI 2021
 
01
18:30
tis
18:30    
Senior, Ruddalen Gräs
Senior » 
Utsiktens BK - Landvetter IS
  -      
02
17:00
ons
17:00    
Pojkar 2013, Övrigt (Bortamatch)
Kållered sk grön p13 - Landvetter p13 svart  -      
02
17:10
ons
17:10    
Pojkar 2013, Kållered Sportcenter 2
Kållered SK Svart - Landvetter IS Vit  -      
02
18:00
ons
18:00    
Pojkar 2013, Vällsjöplan främre
Sjövalla FK /Mölnlycke IS Vit - Landvetter IS Blå  -      
02
18:00
ons
18:00    
Pojkar 2013, Vällsjöplan bortre
Sjövalla FK /Mölnlycke IS Svart - Landvetter IS Grön  -      
02
18:10
ons
18:10    
Pojkar 2012, Kobbegården 3 Konstgräs 7M7
Askims IK Vit - Landvetter IS Blå  -      
04
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - KF Velebit
  -      
05
11:45
lör
11:45    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Fässbergs IF  -      
05
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - främre
Landvetter IS Vit - Lindome GIF 3  -      
05
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Grön - IF Väster Svart  -      
05
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2011, Lindevi 31 Konstgräs
Lindome GIF Grön - Landvetter IS Blå  -      
05
12:45
lör
12:45    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Svart - Örgryte IS Fotboll Blå  -      
05
12:45
lör
12:45    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Svart - Örgryte IS Fotboll Röd  -      
05
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - främre
Landvetter IS Röd - Mossens BK Svart  -      
05
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2010, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Gul - IF Väster Orange  -      
05
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2011, Lindevi 31 Konstgräs
Lindome GIF Svart - Landvetter IS Grön  -      
05
14:00
lör
14:00    
Pojkar 2013, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Mölnlycke IF Svart - Landvetter IS Röd  -      
05
14:00
lör
14:00    
Pojkar 2013, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
Mölnlycke IF Svart - Landvetter IS Röd  -      
05
14:30
lör
14:30    
Pojkar 2009, Övrigt (Landevi Gräs) - främre
Landvetter IS Svart - Mossens BK Gul  -      
05
16:30
lör
16:30    
Pojkar 2008, Lindevi 31 Konstgräs
Lindome GIF 2 - Landvetter IS Gul  -      
06
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs främre
Landvetter IS Blå - Qviding FIF Vinröd  -      
06
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Röd - Qviding FIF Svart  -      
06
12:15
sön
12:15    
Pojkar 2010, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - BK Bifrost  -      
06
13:30
sön
13:30    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Grön - Västra Frölunda IF Vit  -      
06
16:00
sön
16:00    
Pojkar 2007, Svenska Stenhus Arena 1 gräs
Ahlafors IF - Landvetter Idrottsällskap  -      
06
16:30
sön
16:30    
Herrjunior, Torslandavallen 2 Konstgräs
Torslanda IK - Landvetter IS  -      
 
09
18:30
ons
18:30    
Pojkar 2012, Bifrostplan 12
BK Bifrost P-12 - Landvetter IS Vit  -      
09
18:30
ons
18:30    
Pojkar 2012, Billdalsvallen 3A
Hovås Billdal IF 4 - Landvetter IS Svart  -      
09
18:30
ons
18:30    
Pojkar 2012, Billdalsvallen 3B
Hovås Billdal IF 5 - Landvetter IS Svart  -      
11
19:00
fre
19:00    
Senior, Kongevi 1 Konstgräs
Senior » 
IK Kongahälla - Landvetter IS
  -      
11
19:15
fre
19:15    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Torslanda IK Vit  -      
12
10:45
lör
10:45    
Pojkar 2011, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Blå - Kållered SK Vit  -      
12
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2010, Kobbegården Övre 22
Askims IK Svart - Landvetter IS Gul  -      
12
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2010, Kobbegården Övre 21
Askims IK Röd - Landvetter IS Grön  -      
12
12:00
lör
12:00    
Pojkar 2011, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Grön - Kållered SK Blå  -      
12
13:15
lör
13:15    
Pojkar 2009, Kållered Sportcenter Skogsbo 1
Kållered SK grön - Landvetter IS Svart  -      
12
14:30
lör
14:30    
Pojkar 2009, Kållered Sportcenter Skogsbo 2
Kållered SK Vit - Landvetter IS Röd  -      
12
14:45
lör
14:45    
Pojkar 2008, Jonsereds IP 21 Konstgräs
Jonsereds IF Svart - Landvetter IS Grön  -      
12
16:00
lör
16:00    
Pojkar 2012, Landvetter IP A-plan 12
Landvetter IS Blå - Ösets BK  -      
12
17:00
lör
17:00    
Pojkar 2008, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Gul - Mossens BK  -      
12
17:00
lör
17:00    
Pojkar 2009, Lundin Arena
Näsets SK 3 - Landvetter IS Vit  -      
13
sön
00:00    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Bergsjö IF  -      
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Röd - Kållered SK Grön  -      
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Röd - Kållered SK Svart  -      
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan 11
Landvetter IS Vit - Solängens BK Grön  -      
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2013, Landevi Gräs bortre
Landvetter IS Blå - Mölnlycke IF Grön  -      
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2013, Landevi Gräs främre
Landvetter IS Grön - Mölnlycke IF Grön  -      
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Solängen  -      
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 2013, Landvetter IP A-plan
Landvetter p13 svart - Solängen p13 grön  -      
13
13:15
sön
13:15    
Pojkar 2010, Öjersjö IP 12 Konstgräs
Öjersjö IF Vit - Landvetter IS Vit  -      
13
13:30
sön
13:30    
Pojkar 2007, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Västra Frölunda IF  -      
 
18
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Skene IF
  -      
19
11:15
lör
11:15    
Pojkar 2007, Stenkullen IP 2 konstgräs
Stenkullen GOIK - Landvetter Idrottsällskap  -      
20
12:00
sön
12:00    
Pojkar 2010, Djupedalsplan B Konstgräs vänster
Mölnlycke IF Svart - Landvetter IS Vit  -      
20
14:00
sön
14:00    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Lunden Överås BK  -      
 
24
19:00
tor
19:00    
Senior, Kållered Sportcenter 1
Senior » 
Kållered SK - Landvetter IS
  -      
27
16:00
sön
16:00    
Pojkar 2007, Landvetter IP A-plan
Landvetter Idrottsällskap - Torslanda IK  -      
AUGUSTI 2021
 
06
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Hisingsbacka FC
  -      
 
11
20:15
ons
20:15    
Pojkar 16 (05/06), Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Kärra KIF  -      
15
sön
00:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Angered MBIK
  -      
 
16
20:15
mån
20:15    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Hisingsbacka FC
  -      
18
20:15
ons
20:15    
Pojkar 16 (05/06), Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
IF Warta 1 - Landvetter IS  -      
20
19:00
fre
19:00    
Senior, Bollevi A
Senior » 
Hestrafors IF - Landvetter IS
  -      
22
sön
00:00    
Herrjunior, Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Landvetter IS  -      
 
25
20:15
ons
20:15    
Pojkar 16 (05/06), Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Floda BoIF  -      
27
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Tölö IF
  -      
29
sön
00:00    
Senior, Hjällbovallen 1 Gräs
Senior » 
Angered BK - Landvetter IS
  -      
29
16:00
sön
16:00    
Herrjunior, Landvetter IP B-plan
Landvetter IS - Bergsjön SK  -      
 
30
20:15
mån
20:15    
Senior, Valhalla 1 Konstgräs
Senior » 
Qviding FIF - Landvetter IS
  -      
SEPTEMBER 2021
 
01
20:15
ons
20:15    
Pojkar 16 (05/06), Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Lerums IS 2  -      
03
19:00
fre
19:00    
Senior, Ytterns IP 3 konstgräs
Senior » 
Ytterby IS - Landvetter IS
  -      
05
12:15
sön
12:15    
Herrjunior, Ruddalen 2 Konstgräs
Assyriska BK - Landvetter IS  -      
 
06
20:15
mån
20:15    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Västra Frölunda IF
  -      
09
19:45
tor
19:45    
Pojkar 16 (05/06), Apelsinplan 2 Konstgräs
Kungsladugårds BK - Landvetter IS  -      
11
13:00
lör
13:00    
Senior, Prästängen 1 Konstgräs
Senior » 
Öckerö IF - Landvetter IS
  -      
12
sön
00:00    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Floda BoIF  -      
 
14
20:15
tis
20:15    
Senior, Kållered Sportcenter 1
Senior » 
Kållered SK - Landvetter IS
  -      
17
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Kortedala IF
  -      
19
sön
00:00    
Herrjunior, Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF - Landvetter IS  -      
 
20
20:15
mån
20:15    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Sävedalens IF
  -      
22
20:15
ons
20:15    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - GFF/Azalea BK  -      
23
20:15
tor
20:15    
Pojkar 16 (05/06), Lindevi IP 3 Konstgräs
Lindome GIF Svart - Landvetter IS  -      
25
15:00
lör
15:00    
Senior, Velebit IP 1 Gräs
Senior » 
KF Velebit - Landvetter IS
  -      
OKTOBER 2021
 
01
19:00
fre
19:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - IK Kongahälla
  -      
02
18:45
lör
18:45    
Pojkar 16 (05/06), Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - IF Mölndal Fotboll  -      
03
sön
00:00    
Herrjunior, Ytterns IP 1 Gräs
Ytterby IS - Landvetter IS  -      
 
06
20:00
ons
20:00    
Senior, Backavallen 2 (GRATTS Arena)
Senior » 
Hisingsbacka FC - Landvetter IS
  -      
08
19:00
fre
19:00    
Pojkar 16 (05/06), Älvevi 2 Konstgräs
Älvängens IK - Landvetter IS  -      
10
sön
00:00    
Herrjunior, Landvetter IP A-plan
Landvetter IS - Onsala BK 1  -      
10
14:00
sön
14:00    
Senior, Vävarevallen A-plan
Senior » 
Skene IF - Landvetter IS
  -      
 
13
18:30
ons
18:30    
Herrjunior, Bukärrs IP
Kullavik IF - Landvetter IS  -      
17
14:00
sön
14:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Kållered SK
  -      
 
24
sön
00:00    
Senior, Lövgärdesplan 1 Gräs
Senior » 
Angered MBIK - Landvetter IS
  -      
 
30
14:00
lör
14:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Hestrafors IF
  -      
NOVEMBER 2021
 
06
14:00
lör
14:00    
Senior, Tingbergsvallen B
Senior » 
Tölö IF - Landvetter IS
  -      
 
14
14:00
sön
14:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Ytterby IS
  -      
 
21
14:00
sön
14:00    
Senior, Landvetter IP A-plan
Senior » 
Landvetter IS - Öckerö IF
  -      
 
Våra huvudpartners
Våra samarbetspartners
Vi samverkar med